Vücudunuzda sizi rahatsız eden izlerden kurtulun

Pek çok kişin vücudunda, belirli bir olaydan, ameliyattan ya da kazadan kalma izler bulunmaktadır. Bu izler deri yüzeyindeki hasara bağlı olarak oluşan değişimlerdir. Keskin bir nesne ile oluşan kesik, zedelenme ve yırtılma cilt yüzeyinde kalıcı hasarlara neden olur. Özellikle oldukça derin izler ise gerçekten estetik açıdan rahatsızlık vermekte ve kendimizi kötü hissetmemize neden olmaktadır. Hatta yüz, kol ve boyun bölgemizde bulunan ve herkesin dikkatini çeken izler daha çok rahatsız olmamıza neden olur. Doğal olarak bu izlerden kurtulmak isteriz.

Tabi ki bu izlerden kurtulmak artık bir hayal değil. Sürekli gelişen dünyada insanların kendini çok daha iyi hissetmesi için pek çok araştırma yapılıyor ve sonunda cilt ve doku onarım kremi gibi mükemmel işler ortaya çıkıyor.  Bilim araştırmaları sonucunda cilt izlerinden kurtulmak için mutlaka ölü hücrelerin ciltten uzaklaşması, yeni hücreler oluşması ve canlı kalan hücrelerinde iz bulunan bölgede aktif hale gelmesi gerekiyor.

Cilt ve Doku Onarım Kremi Ne İşe Yarar?

Estetik, kesik, yarık, yanık, ameliyat, sivilce, tırnak batması gibi vücudunuzda kalıcı hale gelen izlerden dolayı artık kendinizi kötü hissetmenize gerek yok. Çünkü kalıcı olduğunu düşündüğünüz bu izleri; içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulundurmayan, bitkisel iz kremi ile geçirmek artık mümkün.  Cilt izlerine iyi gelecek ve onları tamamen yok edecek bir krem seçerken içinde bulundurduğu bitkilere dikkat etmelisiniz.

Cilt ve Doku Onarım Kremi İçerisinde Bulunması Gerekenler

Kalonji yani bilinen adıyla Çörek otu, binlerce yıldır bütün dünyada hastalıkların tedavisinde kullanılan bir bitkidir. İçerisinde A, H, C, B1, B2 ve B6 vitaminleri bulunan ve oldukça yararlı olan çörek otu, birçok uzman tarafından da hastalarına tavsiye ediliyor. Ayrıca iyileştirici ve yenileyici bir etkisi bulunduğundan dolayı seçeceğiniz doku onarım kremi içerisinde mutlaka bulunması gereken bir bitkidir.

Marigold, yine bilinen adıyla Aynısefa çiçeği, kozmetik sektöründe oldukça sık rastlanan bir çiçektir. Fakat bu çiçeğin yüzyıllardan beri asıl kullanım alanı; deri rahatsızlıkları ve izlerinden kaynaklanan enfeksiyonlardır. Modern bitki uzmanları ise günümüzde Aynısefa çiçeğinin ameliyat izi kremi olarak losyonlarını, ya da yağlarını; egzama, tahriş olmuş deri, kesikler, yanıklar, basur, bez pişiği, böcek ısırıkları, ayak mantarı ve varisli damarlar için kullanmaktadırlar.

Propolis çoğu kişinin bilmediği yapışkan, reçineye benzeyen yapıya sahip bir maddedir. Bal arıları bu maddeyi değişik bitkilerden elde ederek kovana getirirler. Propolis arı kovanlarını dış etkenlerden ve diğer zararlı mikroorganizmalardan korumaktadır. Bu yüzden oldukça faydalıdır. Yapılan araştırmalar sonucu, kanserli hücrelerin büyümesini engelleyip yok olmasını sağlar. Ayrıca izlerin iyileşmesinde hücre yenileyici olarak etkilidir.

Son olarak St. Jhon’s Wort yani bilinen adıyla Sarı Kantaron, antiseptik özelliğe sahiptir. Vücuttaki iltihapların hızla iyileşmesini sağlar ve hücre yenileme özelliğine sahiptir. Egzama, varis, kesik, alerji, ameliyat ve estetik gibi vücutta oluşan lekelerde olumlu etkiler göstermektedir. Bu yüzden pek çok estetik yaptıran ünlü isimlerin kullandığı bir estetik iz kremi içerisinde yer alır.