SCARFİN ÇATLAK ÖNLEYİCİ KREM

Ciltte meydana gelen çatlaklar birçok kadının korkulu rüyasıdır. Ergenlik döneminde hızlı büyüme, sık kilo alıp verme ve özellikle hamilelik döneminde karşılaşılan en büyük sorunlardan biridir.

Çoğunlukla karın, bel, basen, diz arkası, göğüs bölgesinde yoğunlaşan çatlaklar kozmetik olarak kişiyi rahatsız eden kusurlardır. Her ne kadar genetik özellikler de etkili olsa çatlak oluşumunu engellemek için yapılacak en iyi şey cildi nemlendirici, cildi onarıcı, güçlendirici ürünler kullanmaktan geçer.

Gerek bol su tüketerek gerek dışarıdan kremlerle cildi destekleyerek bu sorundan kaçmak mümkün olmaktadır. Scarfin krem içeriğindeki aynı safa bitkisi, sarı kantaron özü, kır iğdesi ve propolis sayesinde cildi nemlendirirken oluşan ve oluşabilecek deformasyonlardan da korumayı amaçlamaktadır. Doğal özleri sayesinde hamilelik süresince de rahatlıkla kullanılabilir.

Düzenli olarak nemlenen ve güçlenen cilt kilo alıp vermeye bağlı esneme esnasında çatlaklar oluşmadan süreci hasarsız atlatabilir. Çatlak oluşma ihtimali olan bölgeye günde 2 kez uygulanarak cildin nem tutma kapasitesinin artması amaçlanır. Scarfin krem ayrıca cildin kollajen yapısını destekleyerek nemi korur.