Scarfin İz Karşıtı Krem

Cilt izleri ömrümüz boyunca çeşitli kazalar sonucunda cildimizde kalan ve deri yüzeyinde hasara bağlı olarak oluşan değişimlerdir. Bu izler bazen dış görünümümüzü etkileyerek kendimizi kötü hissetmemize yol açabilir. Özellikle yüz, kol ve boyun bölgesinde görülen bu izler insanları fazlasıyla rahatsız eder. Bu sebeple bu izlerden kurtulmamız en kolay yolu olan cilt ve doku onarım kremi bir kurtarıcı niteliği taşımaktadır.

Çeşitli kazalar sonucunda oluşan ve kalıcı hale gelen bu izleri geçiren iz karşıtı krem internette veya eczanede rahatlıkla bulabileceğiniz bir üründür. Bu izlerden kurtulmak için mutlaka ölü hücrelerin yenilenmesi ve canlı hücrelerin bu bölgede tekrar aktif hale gelmeleri gerekir. İşte cilt ve doku onarım kremi bu işlemin oluşmasına yardımcı olarak kısa sürede izlerin iyileşmesini sağlar.

Cilt ve Doku Onarım Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

– Cilt ve doku onarım kremini kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta izlerin oluşum sebebidir. Eğer yanık izi ise kullanılacak krem mutlaka ona göre tercih edilmelidir.

– Yıllar önce oluşan ve artık kabuk tutulmuş bir leke için kullanılan krem ise daha farklı olmaktadır.

– Eğer leke, bir ameliyat sonucu oluşmuş ise alınan kremin besleyici olmasına dikkat edilmelidir. Ameliyat izleri daha riskli izler olduğu için buna yönelik seçilen kremler büyük bir titizlik gerektirir.

– Estetik ameliyatlar sonrasında oluşmuş izler için ise estetik iz karşıt kremi kullanılabilir. Bu krem sayesinde estetik izler daha kısa sürede ve acısız bir şekilde yok olur.

– Ayrıca piyasada fazla sayıda iz kremleri bulunmaktadır. Fakat bunlardan hangisi orijinal hangisi sahte ürün kestirmek biraz zordur. Bu sebeple alınan ürünün sahte olmamasına dikkat etmek gerekir. Zira sahte ürünler cildinize daha fazla zarar vererek ciddi hastalıkların oluşmasına neden olabilir.

– Cilt ve doku onarım kreminin doğrudan gün ışığına tutulmaması gerekir. Gün ışığı cilt ve doku onarım kreminin etkisinin kaybolmasına neden olabilir. Ayrıca oda sıcaklığında tutulmalıdır. Bütün bunlara rağmen iki veya daha fazla ize etkili olan kremler de bulunmaktadır.

Cilt ve Doku Onarım Kremi Nasıl Kullanılır?

Cilt ve doku onarım kremi ciltte yenilenme sağlayarak izlerin kısa sürede yok olmasını sağlar. Ve bu krem sayesinde ciltteki izler çok kısa bir sürede yok olur. Kullanmadan önce ellerin temiz olması önemli bir husustur. Eller temiz değil ise bol su ve sabun ile yıkanarak ellerin hijyeni sağlanmalıdır. Ayrıca leke bölgesine temas edecek ve iz bölgesinin enfeksiyon kapmasına neden olacak herhangi bir materyal çevrede bulundurulmamalıdır. Ardından lekenin büyüklüğüne göre bir miktar krem alınarak izin üzerine iyice sürülür. Bu şekilde bölgeye krem yedirilir. Düzenli olarak bu işlem ize uygulanır. Ayrıca bu krem gönül rahatlığı ile ameliyat, estetik ve normal izler için kullanılabilir.