Çatlak önleyici krem

Çatlaklar uzun yıllardır özellikle kadınların baş belası. Öncelikle hamilelik, kilo alıp verme, ergenlik dömemindeki hızlı vücut değişimleri birçok kadının göz önünde olan veya olmayan bölgelerinde büyüklü küçüklü deri yırtıkları oluşturmakta. Erkeklerde ise çatlakların en büyük nedenlerinde birisi kas ağırlıklı sporların kas yapıcı ürünlerle desteklenmesi ve cildin hazır olmadan bu bölgelerdeki ani büyüme ile yırtıklar oluşturmasıdır.

Eğer çatlakların oluşmamasını istiyorsanız bol sıvı tüketmeli, cildinizi sürekli nemlendirmeli, ani kilo alıp vermelerden kaçınmalısınız. Bütün bunlara dikkat etseniz dahi genetik kaynaklı olarak yine de çatlak oluşabilir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle varolan çatlakların tedavisinde %70 e kadar başarı oranı sağlanmaktadır. Lazer tedavileri, vakum terapiler, ürün kullanımları belli bir oranda düzelme sağlar. Uygun tedavi yöntemi belirlerken mutlaka ve mutlaka tıp eğitimi almış uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Ehil olmayan yerlerde çatlaklara ek olarak yanık ve deforme izlerle de hayatınızı sürdürmek zorunda kalabilirsiniz.