Ameliyat izi kremi hakkında bilgiler

Ameliyat izi kremi hakkında bilgiler

Ameliyat İzi Tedavisinde Etkili Çözüm

İnsanlar yaşamları boyunca çalışma hayatı veya sosyal hayatlarında başlarına gelebilecek kaza ve talihsizliklerden ya da dalgın olma ve ihmaller nedeni ile yaralanırlar. Bu yaralar en hızlı en kolay ve en pratik şekilde yara izi kremi ile tedavi edilmeye çalışılır. Kremler eğer uygun şekilde ve yöntemlerine de uyularak kullanıldığında etkili sonuçlar göstermektedir. Doğal olması ve kimyasal zararlı ürünler bulundurmaması gerekmektedir. Aksi halde tedavisi başarılı olamayabilir ya da alerji gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

İz Kremi Cildinizin Dostu

Hayatımız boyunca yaşamımız gereği bir çok sebepten ötürü yaralanmamız söz konusu olabiliyor. Gerek iş hayatımızda gerek özel hayatımızda elimizde olmadan yaralanabiliyoruz. Bazen cerrahi operasyonlar yaralanmamıza sebep olabiliyor. Bazen ise vücudumuzun işlevsel ya da beslenmeye dayalı bazı reaksiyonlara tepkimesi olarak sivilce siyah nokta gibi yaraların izleri kalabiliyor. Alerji yada bazı hayvanlar tarafından ısırılarak da oluşabilen yaralanmaların iz kremi ile etkin ve kalıcı olarak iyileşmesini sağlayabiliyoruz. Cildimiz üzerinde en hassas bölge sayılan yüzümüzdeki yaralar bilindiği üzere dikkat çekici mikrop kapmaya en müsait olan ve fazla yara izi kalan yerdir. Cildinizin her bölgesinde olduğu gibi özellikle yüzünüzde ki yaralarda da iz kremi gözle görülür düzeyde bir iyileşme için çözüm sunar.

Ameliyat İzi Kremi Kullanımı

Bazen hastalık tedavisi gereği bazen ise özel sebeplerden ötürü ameliyat olmamız gerekiyor. Cerrahi operasyon sonrası vücudumuzda yara oluşuyor. Yara iyileşiyor ama izleri kalmaya devam ediyor. Bu noktada bizler ameliyat izi kremi kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu kremler sayesinde izler ortadan kalkıyor. İyileşme sürecini en kısa en ekonomik ve kolay şekilde atlatabilmek için ameliyat izi kremi bizlerin yardımına yetişiyor.

Estetik İz Kremi Faydalı Mı

İnsanlar hayatlarını sürdürürken bazen doğuştan bazen de sonradan ortaya çıkan olumsuz koşullar gereği estetik operasyonlara başvurmak zorunda kalabiliyorlar. Elbette bu estetik operasyonların izleri de cildimizde kalmaya devam ediyor. Estetik iz kremi kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken bazı konular;

·         -Estetik operasyon öncesi kullanımı

·         -Estetik operasyon sonrası kullanımı

·         -Kullanılan bölgenin hijyenik olması

·         -Kullanım sonrası ellerin dikkatli bir şekilde yıkanması

Bu konularda dikkat edilirse olumlu sonuçlar alınacaktır.


Ameliyat İzlerinizi Yok Edin

Üzülerek belirtiyoruz ki yara izleri hayatın gerçekleri arasındadır. Pek çok kişi bu izlerden muzdarip olmuştur. Cildimizin yüzeyinde meydana gelen bu izler, bizlerin moralini bozmakta ve üzülmemize neden olmaktadır. Ancak şunu bilmenizde yarar var bu yara izlerinden kurtulmak artık çok basit. Tek yapmanız gereken ürünümüzü satın almak ve düzenli bir şekilde kullanmaktır. İstikrarlı kullanım yara izlerinin onarılması için çok önemlidir. Bu nedenden ötürü satın aldığınız kremi tavsiye edilen saat aralıkları arasında ve düzenli olarak kullanmanız lazımdır. Aksi takdirde kremin etkisini göremeyebilirsiniz. Yara izi kremi düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman etkisini kısa bir sürede göstermekte ve vücuttaki izleri yok etmektedir.

Ameliyat İzlerinden Kurtulun

Herhangi bir rahatsızlık ya da hastalık sonucu mecburen cerrahi müdahaleler geçirebiliyoruz. Bu durum rahatsızlığı mı tedavi ederken vücudumuzda izler bırakabiliyor. Sağlığımıza kavuşmak elbette her şeyden daha önemli bir noktadır fakat ameliyat sonra deri yüzeyimizde oluşan izler bizleri mutsuz etmektedir. Bu durumlarda ameliyat izi kremi kullanarak kısa bir zaman dilimi içerisinde bu izlerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Öte yandan yüz bölgesinde oluşan sivilce ve siyah noktalar özellikle de gençlerimizi huzursuz etmektedir. Beğenilmeme ya da çirkin gözükme korkusu nedeni ile gençlerimiz yüzlerinde çıkan bu izler sonrasında kendilerini aşırı derecede mutsuz hissetmektedirler. İz kremi bu huzursuzluğa ve mutsuzluğa tam anlamıyla çözüm olacaktır.

Artık Vücuttaki İzlerden Kurtulmak Çok Kolay

Vücutta meydana gelen deformasyonlardan ötürü yara izleri meydana gelmektedir. Bu yara izlerini tamamen ortadan kaldırabilmek için krem ürünleri piyasada yerini almıştır ve eczanelerde satılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise kremleri kullanırken yaranın neden kaynaklı oluştuğuna göre kullanılmasıdır. Yani estetik operasyondan kaynaklı oluşan izleri gidermek için estetik iz kremi kullanılmalıdır. Bu tarz kremler kullanılırken özellikle şunlara dikkat edilmelidir;

Ø  Yara izine uygun kremi kullanmak

Ø  Rastgele her kremi yara izine sürmemek

Ø  Kremi kullanmadan önce başlamadan önce elleri güzel bir biçimde dezenfekte etmek

Kremi düzenli ve önerilen zaman aralıklarına göre kullanmak


Yara Kremi

Hayatımız boyunca çeşitli etkenler yaralanmamıza sebep oluyor. İşte, evde, sokakta, trafikte bu durum sıklıkla başımıza gelebiliyor. Cerrahi operasyonlar ve estetik ameliyatları sonrasında ve bazı hastalıklar vücudumuzda yaraların oluşmasına sebep oluyor. Yarayı; Bir travma sonucu deri bütünlüğünün bozulması olarak tanımlayabiliriz. Yaralar iyileştikten sonra genellikle vücudumuzda yara izi, ameliyat izi estetik izi gibi izler kalıcı olabiliyor. Deri bütünlüğünün bozulması yalnızca deriyi değil damarları, kasları da etkileyen bir durumdur.

Yaralarda Ne Yapmalı?

Yaraların iyileşmesi sürecinde yarayı kendi haline bırakmak bazen kalıcı sorunlara sebep olabiliyor. Günümüz ilaç teknolojisi, farklı yaralara, farklı ilaç ve kremleri kullanmamıza olanak sağlıyor. Yara kremleri; yaranın enfeksiyon kapmasını önler ve hızlı bir şekilde yaranın iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda kullanılan yara izi kremleri cildimizde yaranın kalıcı izini önlemeye yardımcı olur.

Yara Kremi Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Yara kremi kullanırken özellikle yaranın tipine göre (yanık, kesik, hastalık gibi) uygun kremlerin kullanılması gereklidir. Aksi takdirde t çok daha büyük sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz. Her yaraya aynı krem uygulanmaz hele ki doktora görünmeden kullanılan krem ve ilaçların zararlı olabileceğini sakın unutmayın. Yaraya uygun yara kremine bir cildiye doktoru ile karar verilip tedavi süreci başlatılmalıdır. Uygun iz kremleri araştırmalı yaradan sonraki dönemde izlerin kalıcılığı düşünülerek uygun iz kremleri çözüm sürecine dahil edilmelidir. Kullandığınız kremin yan etkileri mutlaka bilinmelidir. Kremin kalitesi, faydaları, kremin üretildiği yer mutlaka araştırılmalı ondan sonra yarada kullanılmalıdır.

Yaraların iyileşmesi aşamasında deride bir takım değişiklikler de meydana gelir. Gerilme, büzüşme, deri renginde farklılaşma gibi. Özellikle kesiklerde ve ameliyat kesilerinde vücutta belirgin iz kalabilir. Bazı kişilerde ise bu izler daha belirgin olarak gözlenmektedir. Bu durumda ameliyat izi kremleri kullanılmalıdır. Ameliyat izi kremlerini erken aşamada kullanmak daha çok fayda sağlıyor. Aynı zamanda bu ameliyat izi kremleri dövme sildirme sonucu ciltte oluşan izleri de kapatmakta başarılı oluyor.


Yara Kremi Bize Ne Zaman Lazım Olur

 

İnsanların hayatının belli dönemlerinde geçirdikleri operasyonlar vardır. Bunlar sezeryan

gibi planlı operasyonlar olabileceği gibi aniden gelişen operasyonlarda olabilir. Bunların hepsi

için kalan iz insanların gündelik yaşamında canını sıkabilir. İşte ameliyat izi kremi olarak

kullanılacak ürün yara izinin yok olmasında yardımcı olacaktır.

 

İnsan vücudunun bütünlüğü estetik ve görsellik açısından önemlidir. Bu durumda kullanılacak

yara izi kremi insanlara yardımcı olacaktır. İnsanların moral ve motivasyonunu etkileyen bir

durum bu durumu ortadan kaldırmanın çözümü yara kremlerinden geçmektedir.

 

Yara kreminin amacı ölü hücrelerin oluşturduğu kabukları ve bu ölmüş dokuları ciltten

uzaklaştırarak kremle yeni doku oluşumunu sağlamaktır. Bu amaca uygun kremin kullanılması

kullanan kişi için olumlu sonuçlar doğuracaktır. Özellikle yenilenen hücrelerin ayakta kalması

devamının olması için kremlerin düzenli kullanılması da önemlidir.

 

 

Yara Kremini Hangi Durumlarda Kullanalım

 

·         Yaşanılan bir kesik, çizik yada yanık vakalarından sonra kapanmış yaralar için, ölü dokuların yok edilip yeni hücreleri aktif hale getirmek için

·         Geçirilmiş bir estetik operasyon sonucu kalmış yara için estetik iz kremi şeklinde kullanılabilir.

·         Doğum sonrası kadınların yaşadığı hem karın bölgesi hem de bacaklarda yaşanan çatlaklar durumunda kullanılabilir

·         Günlük yaşamda başımıza neler geleceği belli değil, koşturma içerisinde yaşadığımız küçük kazalar sonucu çarpmalar,düşmeler,yaralanmalar meydana gelir bu durumlarda aklımıza yara kremi kullanabileceğimiz aklımıza gelmelidir.

·         Çocuklar için büyürken bu büyüdükleri süreç düşe kalka geçer işte anne babaların bu süreçte ellerinin altında güvenle kullanacakları yara kreminin olması onların işini kolaylaştıracaktır.

 

 

Yara Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 

ü  Yara kremini kullanmaya başladığımız gün elbette çok önemlidir. İz kremi diye yaranın daha kapanmamış günlerinde kullanılması sakıncalıdır.

ü  Yaranın mutlaka kabuk bağlamış olması yani üzerinden bir süreç geçmiş olması gerekir.

ü  Tüm operasyonlar sonrası hekime danışarak kullanılmasında fayda vardır.

ü  Cilt yapıları birbirinden farklı olabileceğinden cilt tiplarine göre yapılan ayrımı göz önünde tutmak gerekir.

ü  Kullanılan krem için özellikle belirtilmiş özellikleri dikkate alınmalı. Son kullanım tarihine dikkat edilmeli.

 

Yara Kremi

Yara vücudun herhangi bir yerinde deri yüzeyinde hasara bağlı olarak oluşan değişimlerin genel adıdır. Vücutta yarayı oluşturan etmenler; darbe, ameliyat, yırtılma, zedelenme ve sivilcedir. Bazı yaralar derin oluşurken bazı yaralar hafif oluşmaktadır. Derin yaralar cilt üzerinde kalıcı hasar bırakabilmektedir. Özellikle insanın yüzünde, kolunda ve boynunda olan yaralar insanları rahatsız etmektedir. Yara izlerinden kurtulmak için genellikle yara kremi kullanılır. Tabi seçilen krem yaranın özelliğine göre tercih edilmelidir. Aksi taktirde kullanım sonrasında fayda görmek mümkün değildir. Yara izlerini yok eden kremlerin içinde, hücreyi yenileyen ve ölü hücreyi ciltten temizleyen maddeler bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle derin yaralarda önlem almak gerekmektedir.

Yara Kremi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yara için kullanılacak olan kremin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Bu kremlerin farklı türleri bulunmaktadır. Örneğin sivilce izi kremi ile ameliyat izi kremi farklı olabilmektedir. Bu kremlerin seçiminde ilk başta doktor tavsiyesine dikkat etmek gerekmektedir. Bunun yanında;

·         Yara izi kremi seçiminde; cilt yapısı önemlidir.

·         Alerjik durumlar bu seçimde önemli rol oynamaktadır.

·         Yaranın derinliği krem seçimini haliyle etkilemektedir.

·         Kremin kullanım süresi göz önüne alınmalıdır.

·         Yara izi kreminin mutlaka eczaneden temin edilmesi gerekmektedir.

·         Kesin sonuç almak için kullanım düzenine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yara Kremi Nasıl Seçilmelidir

Oluşan yara için seçilen krem, yaranın durumuna göre seçilmelidir. Çünkü yara kremlerinin içindeki bileşenler birbirinden farklıdır. Bunun nedeni oluşan yaranın durumunun farklı olmasıdır. Yara izi için krem kullanmak isteyen kimselere baktığımızda kimisi sivilce izi için krem isterken, kimi kesik izi veya estetik iz kremi istemektedir. Bu kremlerin hepsinin farklı etkisi vardır. Bu nedenle ilk başta hangi kremin kullanılması gerektiği belirlenmelidir. Oluşan yara kullanılan krem ile iyileşmeye başlamaktadır. Ancak yaranın iyileşmesi ile birlikte yara çevresinde koyu renkli bir tabaka bırakmaktadır. Bu görüntü insanları rahatsız etmektedir. Kullanılacak olan kremin hem yara iyileştirme özelliği olmalı hem de oluşan renk farklılıklarına iyi gelmelidir. Bu nedenle yara kremi seçiminde uzman kişilerden destek almak gerekmektedir.


Gün geçtikçe gelişen dünyada pek çok hastalığın, sağlık sorunlarının ve hatta vücudumuzda yıllar boyunca kalıcı olan izlerin tedavisine çare bulunuyor. Gerek ameliyat sonrası gerek estetik sonrası ya da bir sebepten dolayı geçirdiğimiz kaza sonra kesikler ve yanıklar hayatımız boyunca vücudumuzda taşıyacağımız bir iz haline geliyor. Özellikle diğer insanların dikkatini çeken elde, kollarda, boyun ya da yüzümüzdeki bu izler oldukça canımızı sıkıyor ve kötü hissetmemize neden oluyor. Tüm bu izlerin yara izi kremi sayesinde yok olup gideceğini söylesek?

Yara İzi Kremi,İzleri Geçiriyor mu?

Aslına bakarsanız bu mümkün. Sağlık sektöründe bu anlamda çok büyük çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Yapılan araştırmalara göre, vücudumuzda herhangi bir kazadan ya da cerrahi operasyondan kalan izlerin sebebi o bölgedeki hücrelerin ölmesinden kaynaklanıyor. Bu sebeple hücreleri yeniden canlandıracak, canlı kalan hücreleri aktif hale getirerek sayısını arttıracak bir iz kremi gerekmektedir.

Piyasada bu anlamda pek çok yara izlerini geçiren kremlere rastlamak mümkün. Fakat gerçekten vücudumuzdaki izleri geçiren kremlerin sayısı oldukça az. Yani bir yara izi kremi seçerken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle seçeceğiniz krem hiçbir şekilde kimyasal maddeler içermemelidir. Genellikle bu kremlerin içeriğinde hücre yenileyici, modern tıp da sürekli olarak kullanılan bitkilere yer verilmelidir.

Yara İzi Kremi İçeriği

Sağlık sektörü oldukça kapsamlıdır. Modern tıbbın yanı sıra alternatif tıbbın getirileri de oldukça fazladır. Hala pek çok kişi modern tıpta bulamadığı şifayı alternatif tıpta aramaktadır. Alternatif tıpta modern şifacıların, yara izlerini geçirmek adına en çok kullandığı bitki ise hiç şüphesiz, Marigold yani bizim bildiğimiz adıyla Aynısefa çiçeğidir. Özellikle kozmetik sektöründe kullanılan bu çiçek tahriş olmuş deri, egzama, kesik ya da yanıkların tedavisinde ve ameliyat izi kremi olarak kullanılır.Yine yara izi içeriğinde kullanılması gereken bir başka madde Propolis’dir. Son zamanlarda faydaları bilinen Propolis ise kanserli hücrelerin büyümesini engelleyen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden de hücre yenileme etkisi bulunmaktadır. Ayrıca Kalonji yani bildiğimiz adıyla Çörek otu, içerisindeki A, H, C, B1, B2 ve B6 vitaminleri sayesinde yenileyici ve iyileştirici bir etki yaratmaktadır. Yine yara izlerinde kullanılan bir bitkidir. Son olarak St. Jhon'sWort yani Sarı Kantaron, egzama, kesik, varis, alerji, estetik, ameliyat izlerini iyileştirme konusunda birebirdir. Hatta pek çok ünlü isim estetik sonrasında Sarı Kantaron içeren losyonları estetik iz kremi olarak kullanmaktadır. Bu dört bitkinin mutlaka yara izi kremi içeriğinde yer alması oldukça önemlidir.